Εκλογές ΝΔ: Οι νέοι πρόεδροι των τοπικών οργανώσεων σε ολόκληρη τη χώρα

14/05/2018
#

Εκλογές ΝΔ: Οι νέοι πρόεδροι των τοπικών οργανώσεων σε ολόκληρη τη χώρα

Το 53% των 9μελών συμβουλίων που εξελέγησαν αποτελείται από καινούρια πρόσωπα, γεγονός που σηματοδοτεί την πραγμάτωση του στόχου της ανανέωσης στο στελεχιακό δυναμικό της Ν.Δ. σε όλη την επικράτεια. Το ποσοστό ανανέωσης των προέδρων ΔΗΜΤΟ ανέρχεται στο 42% και των προέδρων ΝΟΔΕ στο 37%.

 

Ακολουθούν αναλυτικά τα ονόματα των εκλεγέντων:

Αττική:

Α1: Τσούχλος Θεόδωρος

Α2: Λατζουράκης Ζαχαρίας

Β1: Κουμεντάκος Μιχάλης

Β2: Σπύρου Αλέκος

Β3: Χατζηαθανασιάδου Φανή

Β4: Αβραμάκος Σπύρος

Β5: Μαυροειδάκος Δημήτρης

Βόρεια Αττική: Σακελλαρίου Ευφροσύνη

Ανατολική Αττική: Ανδρέας Γλαβάς

Δυτική Αττική: Γιάννης Λινάρδος.

 

Πειραιάς:

Α΄ Πειραιά: Βοϊδονικόλας Γιάννης

Β’ Πειραιά: Λιβανός Μιχάλης

 

Θεσσαλονίκη:

Β’ Θεσσαλονίκης: Θωμάς Βράνος

Κεντρικός Τομέας: Αναστάσιος Εμμανουηλίδης

Ανατολικός Τομέας: Θεόδωρος Μητράκας

Δυτικός Τομέας: Διονύσης Μανωλόπουλος

 

Περιφέρεια:

Αιτωλοακαρνανία: Τσόλκας Φώτης

Αργολίδα: Σχοινοχωρίτης Δημήτρης

Αρκαδία: Κατσίπος Τίμος

Άρτα: Σκανδάλης Δημήτρης

Αχαΐα: Μαζαράκης Ανδρέας

Βοιωτία: Λιανός Γιώργος

Γρεβενά: Τεντόγλου Λεωνίδας

Δράμα: Ανδρούτσος Αθανάσιος

Δωδεκάνησα: Μπακίρης Παύλος

Έβρος: Παρασκευόπουλος Πολυζώης

Εύβοια: Πέτρος Ποδάρας

Ευρυτανία: Κώστας Λαθύρης

Ζάκυνθος: Διονύσης Καρδιανός

Ηλεία: Χρήστος Γαβράς

Ημαθία: Παναγιώτης Παλπάνας

Ηράκλειο: Ευάγγελος Καρκανάκης

Θεσπρωτία: Αλκιβιάδης Λάμπρου

Ιωάννινα: Θεόδωρος Τζαρούχης

Καβάλα: Χαράλαμπος Δράκος

Καρδίτσα: Λάμπρος Τσιούκη

Καστοριά: Στέργιος Αδάμ

Κέρκυρα: Ιωάννης Κοντός

Κεφαλλονιά: Γιάννα Κουλουμπή

Κιλκίς: Μηνάς Παπαδόπουλος

Κοζάνη: Παντελής Καρακασίδης

Κορινθία: Χρήστος Κορδώσης

Κυκλάδες: Χρήστος Καφτηράνης

Λακωνία: Βασίλης Ορφανός

Λάρισα: Χρήστος Καπετάνιος

Λασίθι: Γεώργιος Μπαρμπούνης

Λέσβος: Ευστράτιος Καραγεωργίου

Λευκάδα: Γιώργος Μπουρδάρας

Λήμνος: Ευάγγελος Χριστοφιδέλης

Μαγνησία: Δημοσθένης Νταόπουλος

Μεσσηνία: Αναστασία Κυριακοπούλου

Ξάνθη: ο Νίκος Κιατίπης

Πέλλα: (Δεν έχει συμπληρωθεί το 40%) Θεοδόσης Ουραηλίδη και Νίκος Θωμαΐδης

Πιερία: Γιάννης Κουρινιώτης – είναι η περιοχή με τις περισσότερες υποψηφιότητες (4)

Πρέβεζα: Νίκος Τζήμας

Ρέθυμνος: Μανώλης Φουρφουλάκης

Ροδόπη: Ιωάννης Βεζυργιαννίδης

Σάμος: Βασίλης Πανουράκης

Σέρρες: Θεόδωρος Καμπούρης

Τρίκαλα: Κώστας Τρέλλης

Φθιώτιδα: Σπύρος Κωσταράς

Φλώρινα: Θωμάς Θεοδώρου

Φωκίδα: Δημήτρης Τζίμας

Χαλκιδική:Απόστολος Τζηρίτης

Χανιά: Γεώργιος Μαρκουλάκης

Χίος: Πρόδρομος Μανωλάκης